Co zamiast kwiatów?

bouquet-690657_640Przyjęło się, że goście ślubni przynoszą parze młodej kwiaty. Jest to piękny zwyczaj, ale niepraktyczny – podarunek szybko uschnie i nie będzie długo cieszył oczu. Często w nieco nerwowej atmosferze bukiety zostają wepchnięte do bagażnika, gdzie się łamią, a młodzi o nich zapominają, odkrywając je dopiero następnego dnia, gdy nadają się już tylko na śmietnik. Dlatego też wiele par decyduje się już w zaproszeniach ślubnych umieścić informację na temat oczekiwanych podarunków. Może się to wydawać nieco niezręczne, niegrzeczne, jednak w ostatecznym rozrachunku chyba konieczne, a na dłuższą metę na pewno praktyczne. Dzięki temu uchronicie się przed niechcianymi prezentami, z którymi nie wiadomo co zrobić.

Czego można sobie zażyczyć zamiast kwiatów? Wszystko zależy od Waszej inwencji! Swego czasu modne (i bardzo godne pochwały!) były prośby o przynoszenie pluszowych misiów i innych zabawek, które potem państwo młodzi przekazywali do domu dziecka. To świetny pomysł, gwarantujący uśmiech na twarzach dzieciaków. Pamiętajcie – dobro zawsze wraca!

A może lubicie słodycze? Napiszcie, że z wielką chęcią przyjmiecie coś słodkiego. W tym przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że goście-żartownisie wezmą tę prośbę zbyt dosłownie i zostaniecie obdarowani kilogramami landrynek i żelek. Poza tym, weźcie pod uwagę skutki długofalowe – jeżeli zaprosicie sto osób, to dostaniecie mniej więcej tyle samo pudełek czekoladek, co może skutkować szybkim przyrostem wagi obojga przyszłych małżonków. Z drugiej strony słodyczami również możecie uszczęśliwić osoby potrzebujecie i tak jak pluszami ofiarować je dzieciom z domu dziecka.

Jeżeli chcecie pomóc szczęściu możecie poprosić gości o kupon totolotka. Zawsze jest nadzieja, że na początek nowej drogi życia wkroczycie z milionami na koncie! Ewentualnym minusem tej sytuacji może być zazdrość darczyńcy. Pozostając w temacie, możecie też całkowicie zrzec się dodatkowych prezentów, zaznaczając w zaproszeniu, że interesują Was wyłącznie prezenty pieniężne, by goście niepotrzebnie się nie trudzili, starając się trafić podarkiem w Wasz gust i potrzeby.

Miłośnikom książek proponujemy poproszenie właśnie o nie w zaproszeniu ślubnym. Uściślając, jaki konkretnie rodzaj Was interesuje, ułatwicie gościom zadanie, ale równie dobrym pomysłem jest powierzenie tego ich gustowi. Zaznaczcie koniecznie, że w środku powinna znaleźć się dedykacja – to będzie świetna pamiątka. Te pozycje, które się nie spodobają, zawsze można oddać do biblioteki. Każdy bibliofil uśmiechnie się na myśl o tak szybkim zaopatrzeniu biblioteczki w swoim nowym mieszkaniu.

Ostatnią kwestią, którą trzeba rozwiązać jest sposób zasugerowania gościom prezentów, które Was interesują. Jeżeli macie dużą wyobraźnię i talent rymotwórczy, warto samemu ułożyć krótki wierszyk. Zaś jeżeli nie – to też nie problem –  Internet jest pełen gotowych propozycji, wystarczy odrobinę poszukać.Podobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.