Czy warto robić poprawiny?

champagne-736773_640

Dziś rozważymy plusy i minusy poprawin, czyli imprezy po weselu i zastanowimy się czy warto je urządzać.

PLUSY

+ Więcej czasu dla bliskich

Na wesele zjeżdża się cała rodzina, z którą nie zawsze kontakt jest systematyczny. Aż chciałoby się nadrobić braki! Jednak w dniu ślubu nie da się z każdym porządnie porozmawiać, zwłaszcza jeśli na imprezę zaprosiliście wielu gości. Poprawiny mogą być świetną okazją do nadrobienia wiadomości z życia dalszych kuzynów i cioć.

+ Nic się nie zmarnuje

Szczególnie istotne jest to dla par, które potrawy weselne przygotowują same, tzn. zatrudniając kucharki, a nie korzystając z cateringu. W takich przypadkach całe jedzenie należy tylko do Was i musicie coś z nim zrobić po weselu, a wiadomo, że nie dacie rady zjeść wszystkiego – szkoda jednak, by się zepsuło i wylądowało w śmietniku. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest właśnie zorganizowanie poprawin.

+ Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Jeżeli Wasze wesele będzie wspaniałą zabawą (a na pewno tak się stanie!) to nie będziecie chcieli, by się skończyło. Potraktujcie więc poprawiny jako przedłużenie zabawy i przetańczcie całą noc.

+ Dla każdego coś miłego

Starsze osoby od wesel odstrasza z reguły głośna muzyka i ogólne zmęczenie po całym dniu, dlatego też Wasi dziadkowie czy prababcie mogą nie czuć się na siłach by towarzyszyć Wam w tym szczególnym dniu. Nic straconego – w końcu poprawiny mogą być już nieco spokojniejsze, więc również seniorzy poczują się komfortowo.

 

MINUSY

- Zmęczenie

Po całym stresującym dniu ślubu i weselu do rana będzie mocno zmęczeni. Inna sprawa to skutki wódki weselnej, które mogą dotknąć gości. Worki pod oczami i ziewanie to wierzchołek góry lodowej, która może zepsuć całą zabawę.

- Kogo zaprosić?

Problemem staje się sprawa gości na poprawinach. Nie zawsze istnieje możliwość zaproszenia wszystkich, co może stać się przyczyną późniejszych sprzeczek i chowania urazy.

- Fundusze

Poprawiny wiążą się z kolejnymi wydatkami. Trzeba na drugi dzień z rzędu wynająć lokal i zapewnić posiłki. Wiele sal weselnych ma w swojej ofercie pakiet wesele + poprawiny, jednak niezmiennie kosztuje to więcej.

 

W moim zestawieniu przeważają plusy poprawin, jednak każda z Was musi sama rozważyć, która opcja przeważa w jej bilansie. Dajcie koniecznie znać, czy zdecydowałyście się zrobić poprawiny czy też nie.Podobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.