I żyli długo i szczęśliwie…Podczas przygotowań do ślubu i wesela są dziesiątki rzeczy, o których należy pamiętać. Zastanawiając się nad dekoracją i menu warto pamiętać o głębszym znaczeniu całego przedsięwzięcia. Nie chodzi tutaj o wyznanie.

Ślub jest publicznym znakiem danym sobie i swoim najbliższym. Oznacza on, że od tego dnia świadomie łączysz się z wybrankiem. Wybierając muzykę, czy tort warto mieć na uwadze dobro związku, który zostaje przypieczętowany na ślubnym kobiercu.

Osoby wchodzące w związek małżeński chcą być szczęśliwe, kochane i szanowane przez swojego wybranka przez długie lata. Bardzo ważne jest, by pamiętały o tym, że to czego tak bardzo pragną nie przychodzi samo.

Szczęścia nikt nie jest w stanie Ci ofiarować. Szczęście to uczucie jakie nosisz w sercu. To Twoje glębokie przekonanie o tym, że to, co Ci się przydarza nazywasz szczęściem i czujesz się z tym dobrze. Posiadanie pięknego domu i pieniędzy też nie zagwarantuje, że będziesz czuć w swoim sercu szczęście.Nawet najbardziej kochający partner nie jest w stanie wlać tego uczucia w Twoje serce. Być szczęśliwym jest Twoim wyborem.

Jak to zauważył Stephen R. Covey w "7 Nawykach skutecznego działania" - ludzie nie używają słowa kochać jak czasownika. Myślą o miłości, tak jak jest ona przedstawiana w hollywoodzkich filmach. Przychodzi nagle, jak grom z jasnego nieba. Kochać oznacza troszczyć się o partnera, dbać o niego, witać go z uśmiechem. Im więcej w Tobie dobroci i ciepłych uczuć, tym więcej otrzymasz tego w zamian.

Chcąc by partner Cię dobrze traktował - sam traktuj go we właściwy sposób. Jeśli chcesz, by postępowanie partnera było dopasowane do twoich potrzeb - daj mu się poznać. Ale na samym początku dobrze poznaj siebie.

JolantaPodobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

About organizacja wesel

Artykuły o tematyce ślub i wesele, informacje pomocne w przygotowaniu uroczystości ślubnej, informacje o targach ślubnych.

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.