Jak z bajki czyli przegląd najmodniejszych fryzur ślubnych


Zdjęcie:http://dreamsoflife.pl

Nie bez przyczyny mówi się, że moment ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu niemal każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że właśnie tego wyjątkowego dnia, każda panna młoda pragnie swoim wyglądem oczarować nie tylko ukochanego swojego serca, ale również całe otoczenie. Kiedy wybrana zostanie już suknia, jak również towarzyszące kreacji dodatki, czas najwyższy przyłożyć odpowiednią wagę do wyboru idealnego uczesania. I choć mówi się, że „nie szata zdobi człowieka” i, że „nie wygląd jest w życiu najważniejszy” to jednak w dniu ślubu do tego typu powiedzeń, podejść powinnyśmy z lekkim… przymrużeniem oka.

Kok czyli klasyczna elegancja

Kok stanowi jeden z rodzajów upięć, jakie z całą pewnością określić możemy mianem ponadczasowych. Uniwersalny wydźwięk oraz prostota stylu sprawiają, że odpowiednio ułożony kok jest również fryzurą wspaniale nadającą się na potrzeby niemal każdej panny młodej, pragnącej podkreślenia efektu nietuzinkowej i zawsze modnej, elegancji. Wbrew powszechnie panującej, obiegowej opinii, kok nie jest fryzurą ani nudną, ani też zarezerwowaną wyłącznie dla Pań, posiadających już „swój wiek”. Wręcz przeciwnie! To ponadczasowe uczesanie doda uroku każdej młodej dziewczynie, zaś niezliczone wręcz ilości kombinacji różnego rodzaju koków z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającej panny młodej.

Loki – zielone światło dla długich włosów
Niezwykle modnym stylem uczesania, nawiązującym do naturalnej delikatności i zwiewności panny młodej, są loki. Loki to propozycja wręcz stworzona dla wszystkich kobiet znudzonych tradycyjnym, prostym wyglądem swoich pasm. Jest to jednak wariant fryzury odpowiedni w zasadzie głównie dla Pań obdarzonych włosami pół-długimi bądź też długimi. Naturalnie wyróżniamy wiele rodzajów skrętu kosmyków, począwszy od drobnych, maleńkich loczków, poprzez duże, luźne loki, a skończywszy na dostojnych falach. I choć loki same w sobie z powodzeniem uznać można za kompletną fryzurę, to jednak zważywszy na charakter ceremonii ślubnej, zakręconym włosom z całą pewnością charakteru nadadzą na przykład, ozdobne spinki bądź też subtelnie wplecione kwiaty. Warto dodać, iż w obecnym sezonie 2010 prym wiodą zwłaszcza fryzury stylizowane na tak zwany „bałagan na głowie”, dlatego też zbyt duża ilość dodatków nie wydaję się być dobrym rozwiązaniem.

Luźno, coraz luźniej
Najnowsze, obowiązujące trendy ślubne stawiają przede wszystkim na niewymuszoną elegancję, a co się z tym wiąże – naturalny wygląd kobiecych pasm. Nic więc dziwnego, że wielu stylistów stawia na fryzury imitujące właśnie wspomniany „bałagan na głowie”. Nie oznacza to jednak, iż do ceremonii własnego ślubu panna młoda przystąpić powinna… potargana. Ten typ uczesania, jak już wspominaliśmy, jest bowiem jedynie imitacją stylu „bałaganu”, gdyż w rzeczywistości wymaga on nie mniejszego dopracowania oraz fachowej ręki stylisty, od - na przykład - misternie upiętego koka. Z całą pewnością niekwestionowaną zaletą luźnego stylu fryzur ślubnych jest ich uniwersalność. Na ten typ uczesania pozwolić mogą więc sobie zarówno Panie o włosach krótkich, jak i pół - długich czy też długich. Niemniej jednak faktem jest, iż luźne fryzury najbardziej efektywnie prezentują się na włosach pół – długich. Dzieje się tak dlatego, iż w przypadku krótkich włosów ograniczone zostają możliwości ich ułożenia, natomiast włosy długie, nawet po zastosowaniu bardzo mocnych kosmetyków utrwalających, mogą po prostu ulec samoistnemu splątaniu.

Tekst: Emilia ŚliwińskaPodobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

About organizacja wesel

Artykuły o tematyce ślub i wesele, informacje pomocne w przygotowaniu uroczystości ślubnej, informacje o targach ślubnych.

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.