Najlepsza pamiątka – fotografia

desert-wedding-314603_640Ślub to najważniejszy dzień w życiu, dlatego należy go dobrze uwiecznić, by zawsze móc wrócić do niego myślami. Żadne zachowane zaproszenie, suknia czy biżuteria nie odegra tak dobrze tej roli jak fotografia. Chwile uchwycone w locie już nigdy się nie powtórzą, a wielką przyjemność sprawi każdemu powrót do nich. I to właśnie jest powód, dla którego nie warto oszczędzać na dobrym fotografie.

Jak wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego fotografa warto kierować się opiniami znajomych. Jednak zasada ta nie zawsze się sprawdzi – jak wiadomo każdy ma inny gust, zatem zadowoli go co innego. Obejrzyj zdjęcia ślubne kogoś, kto już z usług korzystał, zobacz czy na pewno odpowiadają Twojemu zmysłowi estetycznemu. Jeśli nie – szukaj dalej. Rynek fotograficzny jest wypełniony po brzegi.

Nie zadowalaj się też byle czym. Jeżeli nie jesteś przekonana czy zdjęcia spełniają Twoje oczekiwania to nie poprzestawaj na nich. To Twój dzień i pamiątki muszą być idealne.

Wielu fotografików, szczególnie tych, którzy zajmują się fotografią artystyczną, ma swoje strony internetowe, albo tak modne teraz profile na Facebooku. Dokładnie zapoznaj się z zamieszczonym portfolio, sprawdź czy podobają Ci się kadry ze ślubów, wesel, czy portrety są ładne, kolorystyka odpowiednia i dopiero wtedy wybierz kogo zaprosisz, by uwiecznił Twój ślub.

Reportaż ślubny

W ofercie profesjonalistów znajdziemy kompleksowy reportaż ślubny. Rozpoczyna się on w domach państwa młodych, gdzie kamera towarzyszy w przygotowaniach, a potem w ewentualnym błogosławieństwie. Zastanów się, czy interesuje Cię tego typu usługa. Jak wszystko ma to plusy i minusy. Obecność obcej osoby w trakcie przygotowań tego dosyć stresującego dnia może być dodatkowym balastem dla nerwów.

Kolejny etap to fotografie z kościoła i przyjęcia weselnego, jednak tu nie ma się nad czym zastanawiać – obecność fotografa to podstawa! Nie łudźcie się, że jakaś kuzynka czy wujek zrobią Wam prześliczne zdjęcia. Prawdopodobnie tak nie będzie, no chyba że macie w rodzinie zawodowca. Zawsze kadr będzie nie ten, złe światło, zdjęcia całkiem się prześwietlą, a na koniec karta może przez przypadek usunąć wszystkie zdjęcia. W efekcie zepsujecie sobie nie tylko pamiątki ale też relacje z niedoszłym fotografem.

Plener

Zdjęcia plenerowe nie są obowiązkiem, jeśli jednak zależy Wam na kompleksowym uwiecznieniu ślubu, zdecydujcie się na nie. Dobry fotograf podpowie miejsca, które dodadzą uroku. Możecie na przykład jechać w góry, gdzie za tło posłużą Wam szczyty skąpane we wschodzącym słońcu. Albo zachód nad morzem. Klimatyczne ruiny zamku. Pomysłów jest miliony, trzeba tylko na coś się zdecydować. A potem spośród kilkuset kadrów wybrać ten jeden, który w ramce będzie wisiał na ścianie w salonie.

Taka profesjonalna sesja fotograficzna to będzie również doskonała zabawa – choć raz poczujecie się jak prawdziwe modelki! Nie rezygnujcie z tego, bo warto potem w zimowe wieczory usiąść razem na sofie, z kubkiem gorącego kakao i powspominać jacy byliście młodzi, piękni i zakochani…Podobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.