Piękna przez całą noc

make-up-791293_640Ślubny makijaż z pewnością podkreśli urodę panny młodej, rozświetli jej twarz i sprawi, że będzie wyglądała jeszcze piękniej niż na co dzień. Tylko co jeśli w połowie przyjęcia kolory zblakną, puder wytrze, a tusz rozmaże? Poniżej kilka praktycznych sposobów jak temu zaradzić.

Po pierwsze – BAZA

W ofercie firm kosmetycznych znajdziemy wiele przeróżnych baz pod makijaż. Wystarczy nałożyć ją na twarz, a dzięki temu przedłużymy trwałość naszych dalszych zabiegów i odrobinę „wygładzimy” skórę. Warto zastosować bazę szczególnie pod makijaż oczu, żeby cienie się łatwo nie ścierały ani nie zbierały w załamaniach powieki.

Ważnym elementem jest też puder. Jeśli dobrze „wciśnie się” go w twarz przy pomocy pędzla czy specjalnego puszka, świetnie utrwali podkład.

Po drugie – UTRWALACZ

Na tak długą noc warto zainwestować w dobry utrwalacz. Cena waha się w okolicach kilkudziesięciu złotych, jednak nie będą to stracone pieniądze. Tzw. Fixery można znaleźć w drogeriach i Internecie. Należy spryskać tym specyfikiem twarz po skończonym makijażu. Zadziała podobnie jak lakier na włosach – utrzyma wszystko na miejscu. Wiele dziewczyn (szczególnie tych młodszych) używa do tego celu właśnie lakieru do włosów, co jednak na dłuższą metę nie jest dobrym pomysłem, gdyż źle wpływa na cele. Profesjonalne utrwalacze nie wysuszą twarzy, a nawet wręcz przeciwnie: nawilżą.

W razie czego – BIBUŁKI MATUJĄCE

Jeśli masz cerę tłustą zainwestuj w bibułki matujące - są świetnym produktem. Wystarczy docisnąć ją do twarzy, by zebrać nadmiar wydzielającego się sebum. Potem lekkie przypudrowanie noska i od razu buzia przestaje się świecić, a Ty wyglądasz świeżo i ślicznie.Podobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.