Świadek na medal

wedding-791268_640Idzie tuż za panną młodą, niesie bukiet, poprawia welon, a co najważniejsze – to właśnie jej podpis potwierdza małżeństwo. Mowa oczywiście o  druhnie! Jest to osoba niewątpliwie ważna dla każdej przyszłej żony.

Wybierając świadka, musisz mieć na uwadze jego wiek – prawo wymaga, by osoba poświadczająca formalnie zawarcie małżeństwa była pełnoletnia. Zwyczajowo przyjęło się, że świadkowie są stanu wolnego, jednak nie jest to żaden warunek konieczny – nie ma powodu, by nie mogły nimi zostać osoby zamężne.  Z wymogów oficjalnych to tyle, reszta należy do Ciebie.

Czym powinna wyróżniać się druhna? Przede wszystkim musi być Ci bliska, tak byś mogła zaufać jej w każdej sprawie – w końcu to ona będzie pomagała w przygotowaniach. Ważne, żeby była odpowiedzialna. Będziesz się czuła bezpiecznie, mogąc na niej polegać. Jej rola to szeroka pojęta pomoc: od wybierania sukni po odpinanie welonu w czasie oczepin. Pójdzie z Tobą do fryzjera, pomoże dobrać kwiaty, muzykę, wybrać salę weselną. Jeżeli tylko zechcesz będzie towarzyszyła Ci w całym procesie organizowania ślubu i wesela, a także w czasie jego trwania.

Dobra druhna zadba o Ciebie w dniu ślubu – sprawi, że nie będziesz miała na głowie żadnych zmartwień związanych z organizacją. Wyręczy Cię w rozmowach z obsługą sali, niepostrzeżenie poprawi fryzurę i nie pozwoli, by cokolwiek zmąciło radość. Wybierz mądrze – świadek to ważna osoba, która, choć niedoceniana, wkłada dużo pracy w to, by Twoje wesele było idealne. Pamiętaj również, że ten wybór to dla niej pewna nobilitacja, zaszczyt, który na pewno wzmocni łączące Was więzi.Podobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.