Wesele Kate i księcia Wiliama29.04.2011 roku odbyło się wesele Kate Middleton i księcia Wiliama (pol. Wilhelma). Zaproszonych na ślub zostało około 1900 osób, z czego 1000 to członkowie rodziny królewskiej, rodziny Middleton i ich przyjaciele. Wśród gości znalazło się także miejsce dla znanych osób: Victoria i David Beckham, Elton John David Furnish, Rowan Atkinson i Joss Stone.

Zaręczyny odbyły się w 2010 roku podczas wspólnego pobytu Kate i Wiliama w Kenii.

Książę Wiliam na miejsce uroczystości przybył ze swoim bratem Harrym, który był jego świadkiem. Panowie ubrani byli w mundury. Wiliam w czerwonym mundurze gwardzisty, który przepasany był błękitną szarfą. Niebieska szarfa symbolizuje stowarzyszenie, którego Wiliam jest członkiem od maja 2008 roku.

Na miejsce uroczystości Kate udała się czarnym Rolls Royce Phantom IV. W drodze towarzyszył jej jej ojciec Michael.

Kate wysiadła z samochodu, z którego do Westminster Abbey prowadził czerwony dywan. Kate ubrana była w tradycyjną suknię ślubną z długim trenem na 2,70 metra, na głowie miała welon, a w ręku bukiet z białych kwiatów. Sukienkę z elementami z koronki zaprojektowała Sarah Burton. Tren niosła ubrana na biało siostra Kate Philippa. Philippa była jednocześnie świadkiem Kate na ślubie.

Do ołtarza poprowadził Kate jej ojciec Michael. Na początku twarz Kate zakryta była welonem.

Odśpiewana została pieśń - "Guide Me, O Thou Great Redeemer", którą nowożeńcy sami wybrali.

Ślubu udzielił arcybiskup Canterbury - Rowan Wiliams. Obrączka Kate została zrobiona według tradycji z 1923 roku, z grudki złota walijskiego. Książę Wiliam pozostał przy sygnecie królewskim. Po oficjalnym tak Panna Młoda patrzyła głęboko w oczy swojego wybranka z uśmiechem na twarzy.

Wraz ze ślubem młodzi zostali uhonorowani przez Królową Elżbietę II tytułami: księcia i księżnej Cambridge, hrabiego i hrabiny Strathearn i barona i baronowej Carrickfergus.

Małżonkowie przejechali w otwartej karecie przez miasto. Kareta jak przystało stylem odpowiadała królewskiemu dworowi. Kareta w kolorze bordowym, ze złotymi kuciami i czarnym spuszczanym dachem po bokach miała wymalowane herby. Kate i Wiliamowi towarzyszyły tłumy mieszkańców Londynu. Widzowie mieli ze sobą brytyjskie flagi, których motyw wymalowany był również na ich twarzach. Szacuje się, że przy Buckingham Palace znalazło się blisko 800 tys. osób.

Po oficjalnym pocałunku na balkonie Buckingham Palace Państwo młodzi w otwartym, granatowym Aston Martin Volante przejechali przez ulice Londynu. Za kierownicą siedział sam Wiliam. Wiliam wypożyczył samochód od swojego ojca.

Przed ślubem spisana została intercyza. W razie rozwodu prawo do wychowania potomków Kate i Wiliama będzie mieć rodzina królewska. Kate straci prawo tytułowania się oraz zamieszkiwania w rezydencjach królewskich, a w zamian otrzyma jednorazową kwotę 17 milionów funtów i regularne alimenty.

Całą uroczystość zaślubin zobaczysz tutaj:

Zdjęcia:

Przejazd karetą: Źródło Wikipedia, autor: Magnus D, Scott McDonald
Na balkonie: Źródło Wikipedia, Autor Magnus D
Pocałunek: Źródło Wikipedia, autor: John Pannell

Jolanta

Zobacz ślub po góralskuPodobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

About organizacja wesel

Artykuły o tematyce ślub i wesele, informacje pomocne w przygotowaniu uroczystości ślubnej, informacje o targach ślubnych.

Dodaj komentarz

One Trackback

  • 13-07-2011 | Permalink |

    […] Zobacz królewski ślub AKPC_IDS += "273,";Popularity: unranked [?] Podobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu: function SprawdzFormularz(f) { if (f.email.value=='') { alert('Nie podałeś/aś adresu e-mail.'); return false; } if ( ((f.email.value.indexOf('@',1))==-1)||(f.email.value.indexOf('.',1))==-1 ) { alert('Podałeś/aś błędny adres e-mail'); return false; } if (f.imie.value=='') { alert('Nie podałeś/aś swojego imienia'); return false; } if (f.pp.checked == false ) { alert('Musisz zgodzić się z Polityką Prywatności.'); return false; } else { return true; } } […]

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.