Wesele po góralsku


W lipcu 2011 roku do ślubnego kobierca udali się: Monika Kaczmarczyk i Albert Bachleda-Curuś. Albert jest synem Adama Bachledy Curuś - byłego burmistrza Zakopanego, który na klęczkach witał papieża Jana Pawła II w góralskim kożuszku.

Albert, który studia ukończył na chicagowskim uniwesrytecie DePaul, ślubował Monice absolwentce i byłej miss warszawskiej szkoły biznesowej Akademii Leona Koźmińskiego.

Wesele po góralsku:
Zaślubiny dwojga młodych zwabiły tłumy gapiów, którzy mogli podziwiać piękny góralski orszak i weselnych gości. Byli wśród nich: aktorka Alicja Bachleda Curuś (jej stryjkiem jest Adam Bachleda Curuś), Kasia Cichopek, Marcin Hakiel, Zbigniew Ćwiąkalski.

Kilkuset gości do ołtarza papieskiego jechało 64 górlaskimi bryczkami. Bracia ABC ubrani byli w tradycyjne góralskie stroje. Orszak prowadzili górlascy pytace - górale jadący wierzchem i śpiewający tradycyjne pieśni weselne.
Po ceremonii zaślubin Monika i Albert Bachleda Curuś przesiedli się do białej karety zaprzężonej w 4 rumaki.

Uroczystość weselna odbyła się w nowo wybudowanym pięciogwiazdkowym hotelu "Grand Nosalowy Dwór".

Albert trzeci z synów Adama Bachledy Curuś, równeiż jako trzeci stanął na ślubnym kobiercu. Wcześniej pobrali się jego bracia:
Adam Junior z Małgorzatą i Andrzej z Bernadettą, którzy doczekali się już potomstwa.

Sto lat dla młodej pary 🙂

Jolanta

Uważasz artykuł za ciekawy? Dodaj swój komentarz, jest dla mnie bardzo cenny.

Zobacz królewski ślubPodobają Cię się artykuły? Wpisz się do ślubnego biuletynu:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

About organizacja wesel

Artykuły o tematyce ślub i wesele, informacje pomocne w przygotowaniu uroczystości ślubnej, informacje o targach ślubnych.

Dodaj komentarz

Dodaj Twój komentarz

Musisz być zalogowany by skomentować tego posta.